Właściciel nieruchomości podczas prezentacji – pomocnik czy wróg?

Szybka i opłacalna sprzedaż nieruchomości, takiej jak mieszkanie czy dom, zależy od kilka ważnych czynników. Należą do nich, między innymi, cena, lokalizacja, dobre przygotowanie i wypromowanie oferty oraz prezentacja. Ostatni punkt może zaważyć na sukcesie, nawet jeśli poprzedzające go kwestie w całości odpowiadają potencjalnemu nabywcy. O co może chodzić? Zdarza się, że największą przeszkodą podczas prezentacji nieruchomości jest… jej właściciel. Dziś, mały poradnik dla sprzedających, wyjaśniający, dlaczego podczas oględzin warto oddać rolę „gospodarza” profesjonalnemu agentowi.

Dobre wrażenie ma znaczenie

O czym myślą osoby poszukujące nieruchomości przeglądając ogłoszenia? O tym, jak będzie wyglądało ich życie w nowym wnętrzu. Możliwości marzeń i planowania oczekują także podczas prezentacji. Może być to utrudnione z właścicielem krzątającym się po nieruchomości. Raczej nikt nie wyobraża sobie dodatkowej, obcej osoby, jako części swojego domu. Dobrze przygotowana oferta nieruchomości ukazywana na portalach nie podkreśla elementów osobistych, takich jak rodzinne zdjęcia właściciela, pamiątki, czy konkretne upodobania. Z przeświadczeniem o właśnie takiej „czystej karcie” wnętrza poszukujący udaje się na prezentację. Nawet najbardziej uprzejmy i gościnny właściciel może popsuć tę wizję u kupującego.

Na czas prezentacji opuść nieruchomość i pozwól działać swojemu agentowi

Niepotrzebna ocena

Jak wiadomo, często oceniamy ludzi podczas pierwszego spotkania. Właściciel obecny podczas prezentacji będzie, nawet nieświadomie, oceniał gości, którzy zazwyczaj to czują …Zobacz więcej