Flipping nieruchomości w 5 krokach

Jak zarobić na nieruchomościach? Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest house flipping. Kupujesz tanio, sprzedajesz drogo – czy to jednak takie proste? Podsumowaliśmy ten proces w kilku krokach. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę, by nie stracić na tym interesie.

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest house flipping/ flipping nieruchomości. Ten sposób na zarobek przywędrował do nas zza oceanu. Polega on na szybkim zakupie w okazyjnej cenie nieruchomości będącej w złym stanie technicznym, wyremontowaniu jej, a następnie sprzedaży z zyskiem. Ważnym punktem na start jest posiadanie zaplecza finansowego w formie gotówki, którym możemy wesprzeć się na początku i w trakcie biznesu. Posiadając wystarczające środki na szybkie inwestowanie, możemy zacząć „zabawę”.

1. Znajdź okazję

Tekst piosenki „Najtrudniejszy pierwszy krok” idealnie wpisuje się w początkowy etap, czyli wyszukanie odpowiedniej nieruchomości, będącej w niskim standardzie, wymagającej generalnego remontu i najważniejsze – w niskiej cenie. To najbardziej problematyczny z kroków, gdyż opiera się na nim opłacalność naszej inwestycji. W tym momencie musimy zamienić się w prawdziwego łowcę. Poza ceną i standardem nieruchomości liczy się także jej lokalizacja i metraż, które wpływają na ogólny potencjał. Flippowi „wyjadacze” zwykle polują na kamienice położone w centrum. Mieszkania w tego typu budynkach są bardzo przestronne, często spotkać można w nich niestandardowe …Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *