Kobieta kupuje mieszkanie

W branży nieruchomości czasami słyszy się powiedzenie: „Kobieta wybiera mieszkanie, a mężczyzna je kupuje.” Czy faktycznie tak jest? Czy to prawda, że kobieta kieruje się wyłącznie emocjami, a do zadań mężczyzny należą twarde negocjacje? Po obserwacjach klientów biura oraz rozmowach z agentami okazuje się, że kobieta ma coraz więcej do powiedzenia i odgrywa bardzo dużą rolę w kwestii całego procesu zakupu nieruchomości.

Zacznijmy od początku, czyli od samej decyzji zakupu nowego lokum. Bardzo często to właśnie kobieta podejmuje pierwsze kroki w tym temacie. Kobiety stały się coraz bardziej niezależne, realizują swoje marzenia i podejmują ważne życiowe wyzwania. Sytuacje takie można zaobserwować nie tylko biorąc pod uwagę singielki, ale także panie w związkach. Często zdarza się, że prowodyrem zakupu nieruchomości jest właśnie płeć piękna.

Klamka zapadła, czas wybrać idealną nieruchomość. Znów okazuje się, że to właśnie kobieta jest bardziej zaangażowana w wybór niż mężczyzna. To ONA częściej jest gościem portali ogłoszeniowych w poszukiwaniu lokum i to ONA wykonuje pierwsze kroki w celu skontaktowania się z właścicielem bądź agencją. Świetnie obrazuje to ilość odwiedzin strony internetowej biura Tyszkiewicz Nieruchomości w minionym roku, którą w prawie 70% generowały właśnie kobiety. Nie ma się więc co dziwić, gdy dociera do nas informacja, że agencje nieruchomości tworzą …Zobacz więcej