Kobieta kupuje mieszkanie

W branży nieruchomości czasami słyszy się powiedzenie: „Kobieta wybiera mieszkanie, a mężczyzna je kupuje.” Czy faktycznie tak jest? Czy to prawda, że kobieta kieruje się wyłącznie emocjami, a do zadań mężczyzny należą twarde negocjacje? Po obserwacjach klientów biura oraz rozmowach z agentami okazuje się, że kobieta ma coraz więcej do powiedzenia i odgrywa bardzo dużą rolę w kwestii całego procesu zakupu nieruchomości.

Zacznijmy od początku, czyli od samej decyzji zakupu nowego lokum. Bardzo często to właśnie kobieta podejmuje pierwsze kroki w tym temacie. Kobiety stały się coraz bardziej niezależne, realizują swoje marzenia i podejmują ważne życiowe wyzwania. Sytuacje takie można zaobserwować nie tylko biorąc pod uwagę singielki, ale także panie w związkach. Często zdarza się, że prowodyrem zakupu nieruchomości jest właśnie płeć piękna.

Klamka zapadła, czas wybrać idealną nieruchomość. Znów okazuje się, że to właśnie kobieta jest bardziej zaangażowana w wybór niż mężczyzna. To ONA częściej jest gościem portali ogłoszeniowych w poszukiwaniu lokum i to ONA wykonuje pierwsze kroki w celu skontaktowania się z właścicielem bądź agencją. Świetnie obrazuje to ilość odwiedzin strony internetowej biura Tyszkiewicz Nieruchomości w minionym roku, którą w prawie 70% generowały właśnie kobiety. Nie ma się więc co dziwić, gdy dociera do nas informacja, że agencje nieruchomości tworzą …Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *