Jak przygotować mieszkanie do prezentacji i sprzedaży

Jesteś właścicielem mieszkania na sprzedaż. Wybrałeś już odpowiadające Twoim potrzebom biuro, które zajmie się wszelkiego rodzaju formalnościami, przygotuje profesjonalna ofertę Twojej nieruchomości oraz przeprowadzi prezentację Twoich czterech ścian zainteresowanemu klientowi. Agent nieruchomości to skarb jeśli nie masz czasu na samodzielną sprzedaż, jednak pamiętaj, że nie wszystko będzie mógł zrobić za Ciebie. Za niektóre rzeczy odpowiadasz sam, takie jak między innymi wygląd Twojego mieszkania oraz jego stan. Co zrobić by przyciągało ono do zakupu, a nie odstraszało potencjalnych nabywców? Czy przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż trzeba zrobić w nim prawdziwą rewolucję? A może po prostu wystarczy posprzątać?

Siła pierwszego wrażenia

Oczywistym jest, że każdy z nas chciałby uzyskać jak najwyższą cenę ze sprzedaży swojego mieszkania. Dlatego warto zadbać o jego korzystny wygląd. Niezależnie czy obecnie zamieszkujemy wybraną nieruchomość, czy stoi nieużytkowana, przyjrzyjmy się jej nieco krytycznym okiem. Żyjąc w tym samym miejscu długi czas, nie dostrzegamy niektórych mankamentów, które od razu wpadają w oko naszego gościa, zwłaszcza tego, wstępnie zainteresowanego zakupem. Odpadające listwy, porysowana podłoga, ledwo wiszące w zawiasach drzwi, plama na suficie – wszystko to i wiele więcej, może negatywnie wpłynąć na klienta. Należy pamiętać, że bardzo dużo zależy od pierwszego wrażenia. Jeśli klient wejdzie do brudnego mieszkania, pełnego niepotrzebnych rzeczy, albo …Zobacz więcej

1 thought on “Jak przygotować mieszkanie do prezentacji i sprzedaży”

  1. Aurora Nowak pisze:

    tak, najlepiej grzać od metra, przynajmniej zapłacisz bo używasz i masz ciepło, a nie jak przy podzielnikach, nie używasz i tak płacisz. sami mamy podwojne opłaty, bo grzeje elektrycznym a z podzielnika i tak wyparowuje i tak płace. pan z firmy rozliczeniowej nic nie robi bo co go to obchodzi-wszystko zgodnie z normą, natomiast ze bez mózgu i logiki to nieważne!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *